Poděkování

Text:

Jana Bartošová
V roce 2003 ukončila obor historie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V letech 2003 až 2005 pracovala v Muzeu Šumavy v Sušici, od roku 2005 je zaměstnancem Pedagogického muzea Jana Amose Komenského v Praze. Externě spolupracuje s řadou tiskových i digitálních médií.

Fotografie:

Jana Halamová
Studentka, turistka a amatérská fotografka. Na svých snímcích zachycuje především architekturu a krajinu.

Jan Kavale
Firma Jan Kavale vznikla v roce 1995 za účelem provozování fotografických služeb všeho druhu. Již od prvopočátku bylo elitní činností fotografování z ptačí perspektivy. Zcela nové záběry obcí a měst v rámci okresu Klatovy, vycházely na pohlednicích a letácích různých vydavatelství. Specialitou firmy jsou krajinářské záběry Šumavy, pořizované ze stromů ve všech ročních obdobích. Tyto fotografie zdobí často nejen soukromé byty, ale také interiéry penzionů, hotelů a firem. Ve spolupráci s firmou Foto Fišer Sušice fotografujeme svatby, sportovní klání, schůze a jiné slavnostní příležitosti. Důležitým tématem jsou snímky z cest, zvláště z hor Evropy, Ameriky, N. Zélandu a Austrálie. Pozornost věnujeme též fotografování pro propagační materiály, pohlednice, kalendáře a obrazové publikace. Více na www.fotorisk.cz.

Za fotografie rovněž děkujeme spol. CzechTourism

Zvláštní dík patří Správě hradu Kašperk, Pivovarskému muzeu a pracovníkům Městského kulturního a informačního střediska v Kašperských Horách.

Za poskytnuté mapy děkujeme společnosti Centrum.cz.

Poděkování © Online Travel Solutions
Penzion Florian
Cena od: 350 Kč os./noc
Hotel Parkhotel Tosch
Cena od: 1100 Kč os./noc
Rekr. středisko Koky
Cena od: 120 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, jak získal hrad Loket svůj název? Stavba je prý pojmenována podle meandru řeky Ohře, který obtáčí skálu, na níž je vybudována. Ten má připomínat lidský loket.